Menu
Your Cart

Satış Şartları ve Sözleşme

Satıcı Firma : PROTEL Elektronik Ürünler Pazarlama Tic. Ltd. Şti. Bundan sonra kısaca PROTEL olarak adlandırılacaktır.


Web Sitesi :  www.proteldepo.com


Satışa Konu Olan Ürün :  www.proteldepo.com internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler.


Satıcı Firma Adresi : Perpa Ticaret Merkezi, B-Blok, 2. Kat, No: 63, 34384 Okmeydanı, Şişli - İstanbul


Satıcı Firma Telefonu : (212) 221 80 60 pbx


Müşteri : Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.proteldepo.com internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.


Sözleşmenin Konusu : Bu sözleşme PROTEL ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.


Siparişin Alınması : Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.proteldepo.com sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler PROTEL tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.


Ödeme İşlemleri : Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 1 gün içerisinde ödemesini göndermemiş olan siparişler iptal edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen Müşteri “Havale Bildirim Formu”nu doldurmak ve PROTEL'e iletmek  zorundadırlar. PROTEL ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya yada kaldırmaya yetkilidir. PROTEL, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.


Ürünlerin Temin Edilmesi : Verdiğiniz siparişlerde stoklarınımızda nadiren de olsa bulunmayan ürünler nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca kritik stok seviyesinde olan ürünlerin siparişinde öncelikle stok teyidi alınması gerekir. 


Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.


Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda, bu durum Müşteri’ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın sipariş sürecini takip eden 7 gün içerisinde Müşteri’ye iade edilecektir.


Ürünlerin Sevkiyatı : Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, Sipariş onay mailinin gönderilmesinden sonra en geç 3 iş günüdür. Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.


Kargo şirketlerinin teslimatlarında, Kargo şirketlerinden kaynaklanan gecikmelerde, ve/veya Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, tarafınızdan verilen sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden PROTEL sorumlu tutulamaz. Belirtilen günler dahilinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon yada e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKIYAT BILGILERiNi TAM VE EKSiKSiZ DOLDURMANIZ, TESLiMAT YAPILACAK ADRESTE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.


Sevkiyatların Ücretlendirilmesi : PROTEL ürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanmalıdır. Müşterinin tüm ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.


Garanti, Arıza ve İade İşlemleri : PROTEL satışını yaptığı tüm ürünlerin garanti belgelerini Müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür. Garanti belgesiz satılan ancak garanti kapsamında olan ürünler bu uygulamanın dışındadır.


Döviz İşlemleri :PROTEL, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan döviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır. PROTEL kesinlikle internet sitesinde belirtilmiş olan kur dışında başka bir kuru uygulayamaz.


Güvenlik : Bilgilerinizin güvenliği Comodo SSL tarafından verilen SSL sertifikası ile sağlanmaktadır.


Diğer Sözleşme Maddeleri :

1- 18 yaşının altındaki kişilere PROTEL üzerinden satış yapılmamaktadır. Müşteri bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple PROTEL'i yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahüt etmiştir.

2- PROTEL internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda PROTEL sorumlu değildir.

3- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin  sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

4- PROTEL internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.


Sözleşmenin Uygulanması : Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.


Sözleşmenin Başlaması : Bu sözleşme, Müşterinin www.proteldepo.com internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

Göz atma deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek amacıyla çerezler ve benzeri teknolojiler kullanıyoruz. Privacy Policy.